Yapı Gazetesi Haberi –

Orhangazi’de uzun yıllardır Orman Ürünleri sektöründe hizmet veren Arbolam Orman Ürünleri, Ahşap Ambalaj palet üretiminin ardından şimdi de ağaçtan ev ve işyerleri için birbirinden güzel ahşap tasarımlar üretmeye başladı. Kısa bir süre önce üretime başlayan Seda Ahşap Tasarım Türkiye’nin dört bir yanından siparişler almaya başladı.

Orhangazi’de yaklaşık 27 yıllık mazisi olan ve Ahşap Ambalaj palet üretimi olmak üzere, özel Üretim ve tasarım gibi ağaç ürünler üretimi yapan Arbolam Orman Ürünleri işletme sahibi Seda Şentürk, iş alanına ahşap tasarımları da ekledi.

AĞACI SANATA DÖNÜŞTÜRÜYOR

Orman Ürünleri içinde forklift dahi kullanıp işinin başında olan kadın girişimci Seda Şentürk ahşap tasarım ürünler üretmeye tesadüfen başladı. Orman Ürünleri işini yaptığı işyerinde bulunan bir kavak ağacının kesilmesi ile ortaya çıkan kavak kökünü gören Seda Şentürk ahşap ürünler üretme fikri de bundan sonra başlamış. Seda Şentürk, kavak ağacının kökünü gördükten sonra yakacak olarak gidecek bu kökü değerlendirmek istediğini belirterek, ondan sonra ahşap ürünler üretmeye başladık. Önce yakın çevremizdeki arkadaşlarımıza hediyelik eşyalar üretmeye başladık. Ardından da artık bu işi de bir sektör haline getirip yeni ürünler ortaya çıkarmaya başladık dedi. Seda Şentürk, daha önce orman ürünleri üretirken yakacak olarak ayırdıkları tüm ağaç köklerini şimdi değerlendirmeye başladığını da belirterek, şimdi ağaçtan Ahşap masa, sandalye, sunum tepsisi, süs ürünleri, sehpa, mumluktan duvar saatine kadar bir çok materyal üretebiliyoruz dedi.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN SİPARİŞ ALIYOR

Orman Ürünleri ile başladığı dönemlerden ağaçtan sanat eserleri üretmeye başlayan Seda Şentürk, Seda Ahşap Tasarım isimli firması ile de artık Türkiye’nin dört bir yanından siparişler almaya başladığını belirtiyor. Seda Şentürk, daha önceden sattığımız yada yakacak diye ayırdığımız tüm orman ürünlerini artık değerlendirip ev ve işyerleri için tasarımlar ürettiğini belirtti. Seda Şentürk üretimlerinin hiç birisinde kimyasal koruyucu kullanmadığına da özellikle vurgu yaparak, eskilerin yaptığı gibi, ahşapları ceviz yağı ile koruma altına alıyoruz. Vernik, cila gibi kimyasal hiçbir şey kullanmadan ürettiğimiz ürünlerin uzun ömürlü olmasını da sağlıyoruz dedi.

Haberi Okumak İçin BURAYA Tıklayınız.